II Kabacki Turniej Szachowy u Niepokalanek

II Kabacki Turniej Szachowy u Niepokalanek z najwyższą  frekwencją w historii

W sobotę, 26.11.2022 na sali widowiskowej Szkoły Sióstr Niepokalanek odbył się II Kabacki Turniej Szachowy.

Impreza zgromadziła 54 zawodników startujących w 3 grupach wg poziomu gry. Najmłodszy uczestnik miał 5 lat, najstarszy miał 68 lat. Impreza zgromadziła w jednym miejscu 3 pokolenia szachistów z Ursynowa.

Turniej rozegrano na dystansie 6 rund tempem 12’ + 3”.

W grupie A, w której zagrało 14 uczestników wygrał Jan Maciąga z KSz „Warsaw Sharks”” Warszawa.

W grupie B, spośród 22 uczestników najlepszy wynik osiągnął Jan Szczepańczyk z KSSSN Ursynów Warszawa,

a w grupie C, w której grało 18 początkujących grających – Maciej Bańkowski z KSSSN Ursynów Warszawa.

Nagrody wręczono dla najlepszych 6 uczestników w każdej grupie oraz rozlosowano 3 nagrody pocieszenia dla nienagrodzonych obecnych na zakończeniu turnieju.

Każdy z uczestników mógł zabrać ze sobą książkę z zadaniami szachowymi, aby pogłębić swoją znajomość ten królewskiej gry.

Serwis turnieju: http://bit.ly/szachysnu11