Konkurs wiedzy biblijnej „HIERONYMUS 2023”

22 kwietnia sześcioosobowa grupa naszych siódmo- i ósmoklasistów wzięła udział w etapie wojewódzkim kuratoryjnego konkursu Wiedzy Biblijnej „Hieronymus 2023”. Tematem tegorocznej edycji były Pisma Janowe (Ewangelia, Listy i Apokalipsa). W II etapie konkursu wzięło udział ok. 200 uczniów ze szkół podstawowych. Młodzież zmierzyła się z 50 zadaniami, przy rozwiązywaniu których musiała wykazać się gruntowną znajomością treści tekstów biblijnych.

Nasi uczniowie spisali się znakomicie, ponieważ cała szóstka uzyskała tytuł laureata. A są nimi:

1. Paweł Bańkowski kl. 8c
  2. Miłosz Majewski kl. 7a
  3. Maria Sadrak kl. 7a
  4. Zofia Stankiewicz kl. 7a
  5. Hanna Parafinuk kl. 7b
  6. Hanna Filipowicz kl. 7a

Cennym dla uczniów czasem przygotowania do konkursu było uczestniczenie w Kręgu biblijnym, który zrodził się w szkole we wrześniu 2022 roku. Mimo, że konkurs jest już za nami, mamy nadzieję kontynuować spotkania Kręgu i dalej poznawać Słowo Boże.

Laureatom gratulujemy i życzymy wytrwałości w zdobywaniu wiedzy i kształtowaniu siebie.