Drużynowe mistrzostwo w szachach szybkich

Jesteśmy Drużynowym Mistrzem  Mazowsza Szkół Podstawowych w Szachach Szybkich.

Po raz drugi (po 2019 r. ) zdobyliśmy tytuł Drużynowego Mistrza Mazowsza Szkół Podstawowych w Szachach Szybkich. Druga nasza drużyna zdobyła brąz. Historyczny wynik wychowanków Szkoły Sióstr Niepokalanek z Ursynowa.

5 listopada 2022 w Wesołej odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Mazowsza Szkół Podstawowych w Szachach Szybkich, w których wystąpiły trzy drużyny reprezentujące naszą szkołę.

Na 68 zgłoszonych drużyn (każda po 4 zawodników, czyli około 300 grających), nasze drużyny zajęły miejsca: 1, 3, 25. Jest to najlepszy wynik w historii naszych startów.

Ostatni raz wygraliśmy w 2019, ale wówczas druga drużyna była 12, a w zeszłym roku mieliśmy 2, 5 i 22 miejsce.

Składy naszych drużyn i nagrody indywidualne na poszczególnych szachownicach przedstawiamy poniżej:

Drużyna nr 1: (1) PSP 6 im. bł. M.M. Darowskiej W-wa

1.       Sebastian Lesik , 7 z 7 pkt., Ru 2075,  złoty medal na I szachownicy

2.       Maksymilian Kuś, 6 z 7 pkt., Ru 1775, srebrny medal na II szachownicy

3.       Mikołaj Szaniawski, 6 z 7 pkt., Ru 1756, srebrny medal na III szachownicy

4.       Zofia Stankiewicz

Drużyna nr 2: (2) PSP 6 im. bł. M.M. Darowskiej W-wa