Złoci szachiści i szachistki z Ursynowa

4 listopada odbył się Finał Warszawskiej Olimpiady w Szachach Drużynowych. Reprezentujące Ursynów zespoły z Prywatnej Szkoły Podstawowej nr 6 Sióstr Niepokalanek okazały się najlepsze w kategoriach dzieci oraz młodzieży. Obie drużyny awansowały do rozgrywek wojewódzkich, które odbędą się prawdopodobnie  5 grudnia 2021 r.

” Cieszę się, ze ursynowscy uczniowie osiągają wspaniałe wyniki nie tylko na boiskach, halach, trasach biegowych czy rywalizując na innych obiektach, ale także są najlepsi w królewskiej grze, czyli w szachach. Serdecznie gratuluję naszym złotym medalistom i medalistkom – komentuje zastępca burmistrza Ursynowa, Piotr Zalewski. – Szachy rozwijają inteligencję, kreatywność, pomagają także w rozwiązywaniu różnych problemów. Warto je trenować, czy grać choćby rekreacyjnie”– dodaje.

W zawodach brały udział najlepsze drużyny szkolne – w kategorii dzieci zapreprezentowało się dwanaście dzielnic, a w rozgrywkach młodzieży trzynaście dzielnic. Drużyna składała się z czterech zawodników podstawowych oraz rezerwowych, którzy mogli wchodzić do gry na trzeciej szachownicy. Na czwartej szachownicy musi grać dziewczynka.

Składy zwycięskich drużyn

Kategoria dzieci:

1. szachownica:  Witold Swacha
  2. szachownica: Maksymilian Kuś
  3. szachownica:  Piotr Nowatkiewicz (2 rundy) i Szymon Kwiatkowski (3 rundy)
  4. szachownica: Zosia Stankiewicz

Opiekun Marcin Kuś

Kategoria młodzież:

1. szachownica: Tadeusz Rylski
  2. szachownica: Mikołaj Szaniawski
  3. szachownica: Christopher Johnson i Bartosz Jażdżyk (co druga runda)
  4. szachownica: Weronika Nowatkiewicz