Egzamin na kartę rowerową

Egzamin na kartę rowerową


1 października odbył się w naszej szkole egzamin na kartę rowerową przeprowadzony przez Policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji w Warszawie. Egzamin przebiegał w dwóch etapach: teoretycznym i praktycznym.


Egzamin  pisemny był  w formie testu jednokrotnego wyboru i zawierał 20 pytań. Po zdaniu części teoretycznej uczniowie przystąpili do egzaminu praktycznego na placu manewrowym. Egzaminatorzy oceniali różne elementy jazdy i zachowania na rowerze, m.in.: bezpieczne ruszanie z miejsca, zachowując równowagę i kontrolę nad rowerem, prawidłowe wykonywanie skrętów z zachowaniem zasad ruchu drogowego, sygnalizowanie skrętu ręką, utrzymanie równowagi podczas manewru oraz zatrzymywanie się i omijanie przeszkód w sposób bezpieczny. Ocenie podlegały również przestrzeganie znaków drogowych: znaku „STOP”, „ustąp pierwszeństwa”, zakazów i nakazów, zachowanie ostrożności i poruszanie się przy prawej krawędzi drogi oraz odpowiednie tempo jazdy. Po zdaniu egzaminu praktycznego

zdający otrzymali pozytywną opinię egzaminatorów.


Jak pokazał egzamin uczniowie wykazali się dużą wiedzą oraz bardzo dobrą techniką jazdy na rowerze. Nie mieli problemu ze zdaniem egzaminu i otrzymali swoją pierwszą "drogową legitymację" – kartę rowerową. Dała im prawo do jazdy rowerem po drogach publicznych oraz przygotowała do przyszłego egzaminu na prawo jazdy.


Składamy serdeczne podziękowania Funkcjonariuszom Policji z Wydziału Ruchu Drogowego za profesjonalne przeprowadzenie egzaminu. Dziękujemy za poświęcony czas, życzliwość, cierpliwość i przekazanie cennych wskazówek, które z pewnością przyczynią się do zwiększenia naszego bezpieczeństwa.

Państwa obecność i wsparcie były dla nas nie tylko cennym doświadczeniem, ale także ważną lekcją odpowiedzialności i przestrzegania zasad.


Z wyrazami szacunku

uczniowie Szkoły Sióstr Niepokalanek w Warszawie.

Informacje ze szkoły

Aktualności

Najnowsze informacje z życia szkoły, aktualności, nasze osiągnięcia, dyplomy, wyniki szachowe oraz wpisy z kroniki

Wtorek (9 czerwca) - konsultacje z nauczycielami

Wtorek (9 czerwca) - konsultacje z nauczycielami

We wtorek (9 czerwca) serdecznie zapraszamy Państwa na konsultacje z nauczycielami od godz. 17.00 - 18.00
Czytaj więcej
8 -12 czerwca - Zielona szkoła KL. 8ab, 3abc, 4ab

8 -12 czerwca - Zielona szkoła KL. 8ab, 3abc, 4ab

W dniach 8- 12 czerwca nasi uczniowie wyjeżdżają na zieloną szkołę - KL. 8ab - ZATOKA ŻEGLARSKA nad JEZIOREM DADAJ KL. 3abc, 4ab - ...
Czytaj więcej
PIKNIK KABACKI 2026

PIKNIK KABACKI 2026

ZAPRASZAMY NA PIKNIK KABACKI 2026 z okazji „ 35- LECIA NASZEJ SZKOŁY” Jest to czas na wspólne świętowanie całej naszej Wspólnoty. Szczególnie liczymy na obecność naszych Absolwentów.
Czytaj więcej

Skontaktuj się

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Prywatną Szkołę Podstawową nr6 Siostr Niepokalanek w Warszawie w zakresie niezbędnym do realizacji procesu rekrutacji. Zgodnie z klauzulą informacyjną - Czytaj klauzulę

Preferowany kontakt

Godziny naszej pracy

Sekretariat szkoły czynny od poniedziałku do piątku
w godzinach od 8.00 do 16.00

Telefon stacjoanarny

Telefon komórkowy