Akademia z okazji Uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja

W dniu 30.04.2026 r. w  naszej szkole odbyło się przedstawienie z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja, pt. ”Witaj, majowa Jutrzenko”. Uroczystość została przygotowana przez uczniów klasy 4a z wychowawczynią, którzy zadbali o każdy szczegół programu artystycznego. 


Występ był starannie dopracowany i pełen zaangażowania ze strony uczniów. Dzieci zaprezentowały program artystyczny, który w ciekawy i przystępny sposób przybliżył znaczenie Konstytucji 3 Maja oraz realia historyczne tamtych czasów. 


Uczniowie wyjaśnili młodszym a później starszym uczniom, jak ważnym wydarzeniem dla Polski było przyjęcie Konstytucji, co zawierała ta ustawa oraz dlaczego państwo polskie jej potrzebowało. 

Przenieśliśmy się w czasie historycznym i w dalszej części mogliśmy usłyszeć, co znaczą dla współczesnych Polaków słowa: Wolność, Naród i Ojczyzna, a także wysłuchać recytacji tematyce patriotycznej. 

Kolejne fragmenty wydarzenia były przeplatane utworami muzycznymi, całość  zakończono  tańcem w wykonaniu wszystkich uczniów z klasy 4a. 


Akademia była nie tylko lekcją historii, ale również okazją do refleksji nad wartościami takimi jak wolność, patriotyzm i odpowiedzialność za Ojczyznę. Wydarzenie to pokazało, jak ważne są tego typu inicjatywy w kształtowaniu świadomości młodego pokolenia oraz budowaniu wspólnoty szkolnej. 

Informacje ze szkoły

Aktualności

Najnowsze informacje z życia szkoły, aktualności, nasze osiągnięcia, dyplomy, wyniki szachowe oraz wpisy z kroniki

Wtorek (9 czerwca) - konsultacje z nauczycielami

Wtorek (9 czerwca) - konsultacje z nauczycielami

We wtorek (9 czerwca) serdecznie zapraszamy Państwa na konsultacje z nauczycielami od godz. 17.00 - 18.00
Czytaj więcej
8 -12 czerwca - Zielona szkoła KL. 8ab, 3abc, 4ab

8 -12 czerwca - Zielona szkoła KL. 8ab, 3abc, 4ab

W dniach 8- 12 czerwca nasi uczniowie wyjeżdżają na zieloną szkołę - KL. 8ab - ZATOKA ŻEGLARSKA nad JEZIOREM DADAJ KL. 3abc, 4ab - ...
Czytaj więcej
PIKNIK KABACKI 2026

PIKNIK KABACKI 2026

ZAPRASZAMY NA PIKNIK KABACKI 2026 z okazji „ 35- LECIA NASZEJ SZKOŁY” Jest to czas na wspólne świętowanie całej naszej Wspólnoty. Szczególnie liczymy na obecność naszych Absolwentów.
Czytaj więcej

Skontaktuj się

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Prywatną Szkołę Podstawową nr6 Siostr Niepokalanek w Warszawie w zakresie niezbędnym do realizacji procesu rekrutacji. Zgodnie z klauzulą informacyjną - Czytaj klauzulę

Preferowany kontakt

Godziny naszej pracy

Sekretariat szkoły czynny od poniedziałku do piątku
w godzinach od 8.00 do 16.00

Telefon stacjoanarny

Telefon komórkowy