Szlak Piastowski klasy 6

Podróż w przestrzeni i czasie, czyli wycieczka klas szóstych do Poznania, Gniezna i Lednicy  

Wyjazd do Gniezna, Poznania i Lednicy z okazji Tysiąclecia Koronacji Bolesława Chrobrego to wyjątkowa podróż w czasie, która pozwala głębiej poznać historię Polski i jej pierwszych władców. Tysiąc lat temu, w 1025 roku, Bolesław Chrobry, pierwszy król Polski, został ukoronowany na władcę, co stanowiło kluczowy moment w dziejach naszego kraju. Uczniowie klas szóstych razem z wychowawczyniami i nauczycielami udali się na wycieczkę śladami naszej historii.  


Gniezno – stolica Piastów 

Gniezno, niegdyś pierwsza stolica Polski, to miejsce, które łączy w sobie zarówno znaczenie historyczne, jak i symboliczne dla tożsamości narodowej. Podczas wizyty w Gnieźnie odwiedziliśmy Katedrę Gnieźnieńską - najważniejszy zabytek tego miasta. To miejsce, w którym znajdują się relikwie św. Wojciecha i bezcenny zabytek sztuki romańskiej – Drzwi Gnieźnieńskie, które opowiadają historię życia św. Wojciecha. Z katedry rozciąga się widok na miasto, które niegdyś było sercem państwa Piastów. Ważnym punktem jest także Gnieźnieńska Droga Królewska, która prowadzi przez zabytkowe uliczki miasta, gdzie mogliśmy poczuć ducha średniowiecznego Gniezna. 


Poznań – kolebka Polski 

Poznań to miasto, które przez wiele stuleci stanowiło jeden z najważniejszych ośrodków politycznych i kulturalnych w Polsce. Znajduje się tu Katedra na Ostrowie Tumskim, która jest jednym z najstarszych miejsc kultu w Polsce i miejscem pochówku wielu władców, w tym pierwszych Piastów. Poznań jest również związany z osobą Bolesława Chrobrego, który był jednym z władców z tego grodu. Nasi uczniowie odwiedzili również Pomnik Poznańskich Koziołków, który jest symbol tego miasta.  


Lednica – Pola Chrobrego 

Lednica, to nie tylko miejsce legendy o Chrzcie Polski, ale również symboliczna przestrzeń, w której organizowane są wydarzenia religijne i kulturowe związane z początkiem państwowości polskiej. Jezioro Lednickie oraz Wyspa na Jeziorze Lednickim, gdzie odbywały się ważne wydarzenia związane z początkami Polski były dla naszej wycieczki doskonałym tłem do refleksji nad korzeniami naszej historii.  

Wyjazd do Gniezna, Poznania i Lednicy był dla nas nie tylko podróżą w przestrzeni, ale także w czasie. Mieliśmy doskonałą okazją, by zgłębić historię początków Polski, zrozumieć znaczenie tej rocznicy i poczuć duchowe oraz historyczne dziedzictwo naszego narodu. To wycieczka, która pozwoliła lepiej zrozumieć fundamenty, na których zbudowana została polska tożsamość. 

Informacje ze szkoły

Aktualności

Najnowsze informacje z życia szkoły, aktualności, nasze osiągnięcia, dyplomy, wyniki szachowe oraz wpisy z kroniki

Skontaktuj się

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Niepubliczne Przedszkole Sióstr Niepokalanek w Warszawie w zakresie niezbędnym do realizacji procesu rekrutacji. Zgodnie z klauzulą informacyjną - Czytaj klauzulę

Preferowany kontakt

Godziny naszej pracy

Sekretariat szkoły czynny od poniedziałku do piątku
w godzinach od 8.00 do 16.00

Telefon stacjoanarny

Telefon komórkowy