Rocznica I Komunii Świętej 2025

ROCZNICA PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ 

  

„W sercu się nie mieści, co każdy z nas czuje, kiedy do duszy dziecka Pan Jezus wstępuję” – to pełne uwielbienia zdanie nosił w sobie każdy, kto 1 czerwca w Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego przystąpił do Rocznicy I Komunii Świętej. Wśród tych dzieci byłam i ja, starając się wielbić  Boga całą duszą. 

Cała Msza święta była wyjątkowa i uroczysta. Wszędzie była biel, świeże kwiaty i radosne pieśni. Duże wrażenie zrobiło na mnie kazanie, które opowiadało o tym, jak unieść się do Nieba. „Grzeczny” balonik wypełniony helem uniósł się wysoko, a w tym czasie „niegrzeczny” balonik nadmuchany w zwykły sposób został przy ziemi. Tak uniesiemy się i my, jak pierwszy balonik, gdy wypełni nas Jezus Chrystus. I tak, jakbym już prawie oderwała  od ziemi kawałek stopy po przyjęciu Komunii Świętej. I jestem kochana  przez Chrystusa tak bardzo, że nie umiem tego pojąć. 


Po Eucharystii było mnóstwo podziękowań, śmiechu i zabawy. Cieszyliśmy się, ponieważ był przecież Dzień Dziecka! Cieszyliśmy się może podwójnie: jesteśmy bowiem dziećmi i dziećmi Bożymi. Daliśmy tego dowód. Przyszedł do nas Pan i Zbawiciel. Ten, Który Był, Jest i Będzie. Ten, którego ręka jakby prawie spotkała się z naszą, by schwytać ja i pofrunąć do Nieba autostradą, którą jest EUChARYSTIA.   

  

Hania  Wiśniewska 4b  

Informacje ze szkoły

Aktualności

Najnowsze informacje z życia szkoły, aktualności, nasze osiągnięcia, dyplomy, wyniki szachowe oraz wpisy z kroniki

Wtorek (9 czerwca) - konsultacje z nauczycielami

Wtorek (9 czerwca) - konsultacje z nauczycielami

We wtorek (9 czerwca) serdecznie zapraszamy Państwa na konsultacje z nauczycielami od godz. 17.00 - 18.00
Czytaj więcej
8 -12 czerwca - Zielona szkoła KL. 8ab, 3abc, 4ab

8 -12 czerwca - Zielona szkoła KL. 8ab, 3abc, 4ab

W dniach 8- 12 czerwca nasi uczniowie wyjeżdżają na zieloną szkołę - KL. 8ab - ZATOKA ŻEGLARSKA nad JEZIOREM DADAJ KL. 3abc, 4ab - ...
Czytaj więcej
PIKNIK KABACKI 2026

PIKNIK KABACKI 2026

ZAPRASZAMY NA PIKNIK KABACKI 2026 z okazji „ 35- LECIA NASZEJ SZKOŁY” Jest to czas na wspólne świętowanie całej naszej Wspólnoty. Szczególnie liczymy na obecność naszych Absolwentów.
Czytaj więcej

Skontaktuj się

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Prywatną Szkołę Podstawową nr6 Siostr Niepokalanek w Warszawie w zakresie niezbędnym do realizacji procesu rekrutacji. Zgodnie z klauzulą informacyjną - Czytaj klauzulę

Preferowany kontakt

Godziny naszej pracy

Sekretariat szkoły czynny od poniedziałku do piątku
w godzinach od 8.00 do 16.00

Telefon stacjoanarny

Telefon komórkowy