Klasy 3a i 3b w Loretto

Wyjazd klasy 3a i 3b do Loretto

W dniu 26 września 2024r. o godzinie 8:30 razem z Siostrą Leonardą, Siostrą Pią, Siostrą Antonią i Panią Anią Sołyga wyjechaliśmy do Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej w Loretto.

Był to szczególny wyjazd, ponieważ mieliśmy dostać w Loretto nasze komunijne różańce.

Po przyjeździe poszliśmy do nowego Kościoła, aby przywitać się z Matką Bożą Loretańską. Tam, ksiądz Jan, nasz kapelan, opowiedział nam o Siostrach Loretankach, o modlitwie różańcowej, a następnie po poświęceniu, rozdał nam różańce.

Po wspólnym odmówieniu różańca świętego na nowych różańcach, poszliśmy do starej kaplicy, gdzie poznaliśmy Cudowną Figurę Matki Bożej Loretańskiej. Było wiele dziękczynnych wot wokół figury, które świadczyły o licznych cudach i uzdrowieniach na tym miejscu.

Założycielem i fundatorem polskiego Loretto był Bł. ks. Ignacy Kłopotowski  ̶   założyciel Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Loretańskiej. Opowiedziała nam o tym Błogosławionym siostra loretanka.

Potem przeszliśmy się nad rzekę Liwiec, również pomodliliśmy się przy Grocie Matki Bożej z Lourdes, a na zakończenie, po zjedzeniu pysznej pomidorówki, spędziliśmy wolny czas na wspólnej zabawie i grze w piłkę nożną.

Cały dzień upłynął nam w radosnej, pełnej dobrych wrażeń, atmosferze.