Zielona szkoła 2024 kl. 8

Nad jeziorem Dadaj z klasami ósmymi

W tym roku  po raz kolejny  klasy ósme wypoczywały nad malowniczym jeziorem Dadaj, którego urozmaicony brzeg kilometrami ciągnie się wśród lasów w powiecie Biskupiec.  Odludzie, cisza, ptaki i blask jeziora -  czy może być piękniej? A jeśli dodamy  do tego malowniczy widok   białych żagli na  nad lustrem wody osiągniemy ideał. Naszym celem  była Żeglarska Zatoka – piękny, nowoczesny kompleks wypoczynkowo-sportowy, rozłożony  na wysokim  brzegu jeziora.

 

Klasy ósme wyruszyły  do tego raju  10 czerwca o 8.15. Podróż trwała 4 godziny. Dotarliśmy na miejsce podczas obiadu, więc już z okien olbrzymiej  jadalni mogliśmy podziwiać panoramę  jeziora. Po  świetnym posiłku uczniowie zostali podzieleni  na grupy, które przybrały swoje nazwy i … zaczęło się! Każda grupa  brała udział  w zajęciach pod kierunkiem instruktora -  mieliśmy kajaki, żaglówki Omega, łucznictwo, ściankę wspinaczkową, park linowy, padel, siatkówkę, gry terenowe, bangee, gry. Zajęcia wodne były  codziennie, inne  stanowiły urozmaicenie tych zajęć.

 

Dzień zaczynał się rozruchem -  kilkuminutową rozgrzewką przed budynkiem,  a potem następowało śniadanie. Do obiadu  odbywały się  dwa zajęcia, po obiedzie kolejne  dwa rodzaje  zajęć. Wieczorem organizowano coś dla całej  wycieczki -  w poniedziałek kurs węzłów żeglarskich,  we wtorek – grę terenową, w środę mieliśmy ognisko z kiełbaskami, a w ostatni wieczór odbyła się  dyskoteka.

 

Każdy uczestnik  znalazł tu coś dla siebie – byli  wielcy miłośnicy gry padel, którzy wstawali  po szóstej, żeby grać  na pustych jeszcze  boiskach, byli  tacy, którzy chwalili żaglówki,  na których  już po  dwóch dniach pływali dosyć swobodnie. Instruktorzy umiejętnie przekazali im  wiedzę na temat rodzajów wiatrów, budowy żaglówki, ćwiczyli prawidłowy przechył. Wkrótce nasze załogi wypływały na krótkie rejsy.  Inni nie mogli  doczekać się  ścianki  wspinaczkowej. Emocje budził park linowy  ze swoją najtrudniejszą trasą, którą ostatecznie  przeszli niemal wszyscy.

 

Zielona szkoła kończyła czas nauki  w szkole i była   nagrodą  za trudy podjęte  w klasie ósmej.   Pogoda bardzo sprzyjała ósmoklasistom -  nie było upału,  a deszcz padał tylko  przez godzinę w czwartkowe popołudnie  i był raczej  przygodą niż przykrym doświadczeniem.

Klasy ósme wyjechały  z Żeglarskiej Zatoki w piątkowe południe i  po czterech godzinach drogi szczęśliwie dotarły pod bramę szkoły.  Wyjazd wszyscy  uznali  za niezwykle udany!

Informacje ze szkoły

Aktualności

Najnowsze informacje z życia szkoły, aktualności, nasze osiągnięcia, dyplomy, wyniki szachowe oraz wpisy z kroniki

Obiór zaświadczeń - egzamin ósmoklasisty

Obiór zaświadczeń - egzamin ósmoklasisty

Szanowni Państwo, Zapraszamy po odbiór zaświadczeń z egzaminu ósmoklasisty w dniach 4-5 lipca (czwartek/piątek) br. w godzinach 9.00-15.00 do sekretariatu szkoły. Wyniki egzaminu będą dostępne w Zintegrowa...
Czytaj więcej
Sekretariat - Okres wakacyjny - godziny

Sekretariat - Okres wakacyjny - godziny

W okresie wakacyjnym sekretariat działa do 5 lipca i od 26 do 31 sierpnia w godzinach 9-15
Czytaj więcej
Zakończenie roku szkolnego 2024

Zakończenie roku szkolnego 2024

21 czerwca nastał oczekiwany przez wielu uczniów dzień. Zakończenie roku szkolnego. Klasy 1-7 zgromadziły się o godzinie 9:00 w kaplicy, aby wspólnie na Eucharystii podziękować Bogu za rok szkolny. Zgromad...
Czytaj więcej

Skontaktuj się

Preferowany kontakt

Godziny naszej pracy

Sekretariat szkoły czynny od poniedziałku do piątku
w godzinach od 8.00 do 16.00

Telefon stacjoanarny

Telefon komórkowy