Zakończenie roku klas 8

Żegnaj szkoło!


            Czwartek 20 czerwca był dniem pożegnania klas ósmych ze szkołą. Zgodnie z wieloletnią tradycją uczniowie przychodzą tutaj dopiero po południu, na Mszę św. Uroczysta Msza św. rozpoczęła się tego dnia o godz. 16.30. W kaplicy zebrały się klasy ósme z wychowawczyniami, nauczycielami, w otoczeniu swoich rodzin i przyjaciół.


            Po modlitwie kończącej liturgię zebrani uczestnicy uroczystości zeszli do sali widowiskowej. Ósmoklasiści w strojach galowych zatrzymali się w małej sali gimnastycznej, aby wraz z pierwszymi taktami muzyki wejść krokiem poloneza do pustej sali. Ten tradycyjny taniec przygotowany przez dwie klasy olśnił zebranych gości. Uczniowie w skupieniu wykonywali skomplikowane figury i nie pomylili się! Wspaniały polonez trwał ok. 10 minut i był w tym roku wyjątkowy. Pani Joanna Dziedzianowicz „rozwinęła skrzydła”, odsłaniając ukryte talenty naszych uczniów.


            Po wykonaniu poloneza głos zabrała s. Wawrzyna,  przemawiając do zebranych przed sceną absolwentów. Siostra podzieliła się swoimi refleksjami na temat trwania i przemijania,  ługiego pobytu uczniów w tych murach, które na trwałe wpisały się w losy uczniów, ale podkreśliła, że historia szkoły tworzona była przez to grono młodych ludzi.  Życzyła im, by ta szkoła stała się miejscem, do którego zawsze będą powracać z przyjemnością. Następnie s. Leonarda wręczała uczniom świadectwa, odczytując wówczas dedykacje z książek przekazywanych na pamiątkę ukończenia szkoły pozycja pt. „Gniazdo polskie”. Była tam umieszczona dedykacja z fotografią szkoły – podkreślająca zarazem miejsce, skąd nasi uczniowie wychodzą „w świat”. Siostra dyrektor wskazała na niezwykłą ciekawość poznawczą, rozległe horyzonty i pracowitość tych dwóch zespołów klasowych, które niemal w 100% zapracowały na ukończenie szkoły z wyróżnieniem. Wielu z nich osiągnęło sukcesy w konkursach kuratoryjnych - tytuły laureata (nawet kilkakrotnie), finalisty. W tym roku po raz pierwszy prężnie działał także samorząd szkolny i czworo uczniów z klas ósmych usłyszało zasłużone słowo „dziękujemy”.


            Następnie głos zabrali nasi uczniowie - w ostatnim dniu chcieli podziękować szkole - nauczycielom, swoim rodzicom i sobie nawzajem za wspólna pracę, obecność i życzliwość. Uczniowie w części artystycznej wykonali trzy piosenki – „Świecie mój” dla nauczycieli, „Lubię wracać” dla rodziców i fragment „Pokolenia” dla siebie nawzajem. Zostały im wówczas przekazane listy od koleżanek i kolegów, pisane w ostatnich dniach szkoły. Uroczystość zamknęły życzenia dla   poszczególnych nauczycieli i wychowawczyń.


            Już po godzinie 20 rozpoczął się poczęstunek, który otwierał część nieoficjalną tego wydarzenia. Uczennice założyły swoje balowe sukienki i w sali rozpoczęły się tańce, które trwały do 23.30.   Wówczas nasi absolwenci uświadomili sobie przykrą prawdę - oto szkoła podstawowa już się zakończyła i każde z nich odejdzie stąd w inną stronę. Popłynęły łzy wzruszenia, a koleżankom i kolegom trudno się było rozstać. Tak szybko minęły lata wspólnej nauki, pracy, zabawy. 


                                                               Do widzenia - Drodzy Młodzi Przyjaciele!

Informacje ze szkoły

Aktualności

Najnowsze informacje z życia szkoły, aktualności, nasze osiągnięcia, dyplomy, wyniki szachowe oraz wpisy z kroniki

Obiór zaświadczeń - egzamin ósmoklasisty

Obiór zaświadczeń - egzamin ósmoklasisty

Szanowni Państwo, Zapraszamy po odbiór zaświadczeń z egzaminu ósmoklasisty w dniach 4-5 lipca (czwartek/piątek) br. w godzinach 9.00-15.00 do sekretariatu szkoły. Wyniki egzaminu będą dostępne w Zintegrowa...
Czytaj więcej
Sekretariat - Okres wakacyjny - godziny

Sekretariat - Okres wakacyjny - godziny

W okresie wakacyjnym sekretariat działa do 5 lipca i od 26 do 31 sierpnia w godzinach 9-15
Czytaj więcej
Zakończenie roku szkolnego 2024

Zakończenie roku szkolnego 2024

21 czerwca nastał oczekiwany przez wielu uczniów dzień. Zakończenie roku szkolnego. Klasy 1-7 zgromadziły się o godzinie 9:00 w kaplicy, aby wspólnie na Eucharystii podziękować Bogu za rok szkolny. Zgromad...
Czytaj więcej

Skontaktuj się

Preferowany kontakt

Godziny naszej pracy

Sekretariat szkoły czynny od poniedziałku do piątku
w godzinach od 8.00 do 16.00

Telefon stacjoanarny

Telefon komórkowy