Rocznica Pierwszej Komunii Świętej

Ważne w naszym życiu wydarzenia, zwykliśmy upamiętniać poprzez obchodzenie ich rocznic. W kształtowaniu dojrzałej wiary takim istotnym wydarzeniem jest I Komunia święta. Dlatego też  9 czerwca 2024 roku o godz.12.00 w Kaplicy Szkoły Sióstr Niepokalanek na Kabatach, uczniowie klas 4A i 4B w rok
od pierwszego pełnego uczestnictwa w Eucharystii, świętowały jej rocznicę.


Odżyły radosne wspomnienia, które towarzyszyły wszystkim przed rokiem. Pierwszy sakrament pokuty i pierwsze przyjęcie Komunii świętej. Wielki entuzjazm i przeżycia towarzyszące tym chwilom. Stojąc jeszcze raz wspólnie w bliskości ołtarza, ubrani w komunijne stroje, idący w uroczystej procesji po Najświętszy Sakrament. Kolejne radosne przeżycie i przypomnienie, że Jezus żyje i jest obecnyw Eucharystii.


Rocznica to jednak nie tylko okazja do wspomnień czy ponownego spotkania z przyjaciółmi. Ksiądz Jan w homilii uzmysławiał  dzieciom by zapytały siebie, jak w ciągu tego roku Jezus eucharystyczny był obecny w ich życiu. Pytania o uczestnictwo we Mszy św. niedzielnej, o częstotliwość korzystania ze spowiedzi
i przyjmowanie Komunii św., o to czy Bóg rzeczywiście jest mocniej obecny po I Komunii świętej w ich życiu i rodzinie. Jako wspaniały wzór życia  Eucharystią      Ks. Jan wskazał Błogosławionego Carla Acutisa – włoskiego nastolatka, który od dzieciństwa  żył umiłowaniem Eucharystii.


Carlo mówił, że z Jezusem eucharystycznym warto iść nie przez rok, nie przez dzieciństwo ale przez całe życie. Dlatego słowa dziękczynienia dzieci skierowały do Pana Boga w procesji Eucharystycznej. Dziękowały kapłanom, przez których ręce otrzymały dwa bardzo ważne sakramenty. Nie zabrakło ciepłych i wzruszających podziękowań dla rodziców za dar życia, wychowania i przekazanej wiary i przygotowanie komunijnej uroczystości. Dzieci wyróżniły również tych, którzy wspomagali rodziców w tym ważnym dziele: wychowawców, katechetów, chrzestnych i dziadków.


W przeżywanie tej wyjątkowej Liturgii zaangażowani byli wszyscy uczniowie poprzez czytania, śpiew psalmu, modlitwę wiernych, procesję z darami. Na ich twarzach widać było skupienie i radość.


Na zakończenie uroczystości głos zabrali Rodzice, którzy złożyli podziękowania Księdzu, Siostrze Wawrzynie, Siostrze Dyrektor, Siostrze Wice dyrektor, Siostrze M.Pii, Wychowawcom oraz Tym wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację uroczystości.


Słowa podziękowania wyraziła też Siostra Wawrzyna, która w pięknych słowach pogratulowała dzieciom przyjaźni z Jezusem Eucharystycznym. Życzyła wszystkim zgromadzonym aby  Ojciec, Syn i Duch Święty, jedyny Bóg w trzech Osobach prowadził nas przez życie, karmiąc nas na tej drodze swoim Ciałem i swoją Krwią. 

Informacje ze szkoły

Aktualności

Najnowsze informacje z życia szkoły, aktualności, nasze osiągnięcia, dyplomy, wyniki szachowe oraz wpisy z kroniki

Obiór zaświadczeń - egzamin ósmoklasisty

Obiór zaświadczeń - egzamin ósmoklasisty

Szanowni Państwo, Zapraszamy po odbiór zaświadczeń z egzaminu ósmoklasisty w dniach 4-5 lipca (czwartek/piątek) br. w godzinach 9.00-15.00 do sekretariatu szkoły. Wyniki egzaminu będą dostępne w Zintegrowa...
Czytaj więcej
Sekretariat - Okres wakacyjny - godziny

Sekretariat - Okres wakacyjny - godziny

W okresie wakacyjnym sekretariat działa do 5 lipca i od 26 do 31 sierpnia w godzinach 9-15
Czytaj więcej
Zakończenie roku szkolnego 2024

Zakończenie roku szkolnego 2024

21 czerwca nastał oczekiwany przez wielu uczniów dzień. Zakończenie roku szkolnego. Klasy 1-7 zgromadziły się o godzinie 9:00 w kaplicy, aby wspólnie na Eucharystii podziękować Bogu za rok szkolny. Zgromad...
Czytaj więcej

Skontaktuj się

Preferowany kontakt

Godziny naszej pracy

Sekretariat szkoły czynny od poniedziałku do piątku
w godzinach od 8.00 do 16.00

Telefon stacjoanarny

Telefon komórkowy