W poniedziałek (22 maja) kl. 2a, 2b i 2c wybrały się na swoją kolejną druga już zieloną szkołę do Krynicy Morskiej i okolic. Po modlitwie w kaplicy, dzieci pod opieką kierownika wyprawy Pani Miry, wychowawczyni kl.2a - Pani Renaty, kl. 2b – s. Marciny oraz s. Immaculaty i Pana Piotra, wyruszyli w kierunku województwa mazursko-warmińskiego. Podróż przebiegła w miłej atmosferze. Dzieci śpiewały piosenki o różnej tamatyce, których nauczyły się do tej pory. Po dotarciu do ośrodka, zjedzeniu dobrego obiadu i rozlokowaniu się w pokojach, wszyscy udali się na plażę, żeby powitać morze. Dzieci czas wypełniały zabawą na plaży, budowaniem zamków z piasku i spacerami brzegiem morza.
Krynica Morska, to miejscowość słynąca z przepięknych plaż, jest to również wspaniałe miejsce wypoczynkowe. Znajdują się tu trzy porty: dwa rybackie (od strony zalewu i od strony morza) oraz port pasażerski i jachtowy (nad zalewem), największy po stronie polskiej. Stąd do Elbląga, Fromborka, Kaliningradu odbywają się regularnie rejsy statków. Atrakcję miasta stanowi latarnia morska - wybudowana na wydmie
o wysokości 29 m n.p.m. daje światło widoczne z odległości 18,5 mili morskiej. Roztacza się z niej wspaniały widok na całą Mierzeję Wiślaną ukazując jak cudownie wygląda ten cieniutki pas lądu przebiegający pomiędzy wodami Morza Bałtyckiego i Zalewu Wiślanego.
Drugim punktem wyprawy było miasto Elbląg i Park Rozrywki – Nowa Holandia.
Rodzinny Park Rozrywki – Nowa Holandia to miejsce aktywnej zabawy dla całych rodzin. Nowa Holandia to obiekt o powierzchni ok. 64 ha, na terenie której znajduje się unikalna sieć sztucznych kanałów o łącznej długości linii brzegowej wynoszącej około 24 km oraz Rodzinny Park Rozrywki wraz z dodatkowymi obiektami. Obecnie park zajmuję powierzchnię 16 ha! To doskonałe miejsce na wycieczki szkolne, zarówno te rekreacyjne jak i edukacyjne, na terenie parku znajdują się unikalne obszary przyrodnicze, ścieżka edukacyjna o tematyce ekologicznej, replika osady wikingów oraz liczne atrakcje rozrywkowe dla całej rodziny. Uczniowie korzystali
z wszelkich atrakcji Parku rozrywki jednak najbardziej podały im się dmuchańce, tajemny tunel, park linowy, osada wikingów oraz urokliwa przejażdżka tramwajem wodnym.
W trzecim dniu wyprawy pod hasłem „Z przyrodą za Pan Brat” uczniowie uczestniczyli w ciekawych zajęciach przyrodniczych z kartką w ręku na ścieżce przyrodniczej. Zajęcia prowadziła osoba z ośrodka edukacji przyrodniczej na temat lasu i jego roślinności. Uczniowie mieli za zadanie odnaleźć największą ilość występującej roślinności na terenie lasu i przy niedalekim brzegu morza. Swoje spostrzeżenia skonfrontowali z wypowiedziami Pani z ośrodka edukacyjnego. W ten sposób uczniowie poznali roślinność nadmorską. Po południu uczniowie brali udział z zajęciach plastyczno- warsztatowych. Wszyscy wykonali przepiękne prace
z kompozycją z bursztynów i drewna. Natomiast wieczorem wzięli udział
w „bursztynowym polowaniu” nad brzegiem morza. Każdemu z nich udało się odnaleźć choćby najmniejszy kawałek bursztynu.
W kolejnym czwartym już dniu pobytu uczniowie pojechali do Nowego Dworu Gdańskiego do Muzeum Żuław. Tam zapoznali się z historią, kulturą Żuław Wiślanych a także ciekawym budownictwem. Na zakończenie pobytu wykonali przepiękne obrazki domków Żuław Wiślanych malowanych na szkle farbami akrylowymi. Po obfitej uczcie historyczno- plastycznej poszli na przepyszne lody.
Po kolacji uczniowie wzięli udział w wieczorze rozrywki, gdzie prezentowali recytację wierszy, śpiewanie piosenek a także taniec. Wybierali też Dżentelmena i Damę zielonej szkoły. W tajnym głosowaniu dzieci wybrały Hanię Wiśniewską i Leona Zalewskiego.
W piątek po porannym śniadaniu i umieszczeniu bagaży w autobusie cała szkolna ekipa wyjechała do ośrodka STRAŻY GRANICZNEJ. Placówka Straży Granicznej
w Krynicy Morskiej obejmuje obszar od brzegu morza terytorialnego do zachodniego brzegu Zalewu Wiślanego oraz obszar powiatu nowodworskiego położonego w całości w strefie nadgranicznej. Ochrania lądowy odcinek granicy państwowej z Federacją Rosyjską o długości 850 metrów. Uczniowie zapoznali się z pracą strażników naszych granic. Zapoznali się z ze sprzętem jakim posługują się na co dzień. Mogli usiąść za kierownicą samochodu terenowego i kładu. Po zapoznaniu się z cennymi informacjami nt. pracy pograniczników, przyszedł czas na powrót do domu. Uczniowie pod opieką nauczycieli wsiedli do autobusu i tylko czekali na szybki powrót do stęsknionych rodziców. Oczywiście powrócili z bogatym bagażem nowych doświadczeń, żeby nim się dzielić z bliskimi.