Z kroniki warszawiaka 2 b i 2c w pracowni stolarskiej „PINOKIO’’

W dniu 2 lutego 2023 uczniowie klasy drugiej B zaprosili uczniów klasy drugiej C na wspólną wycieczkę edukacyjną do pracowni stolarskiej państwa Beaty i Andrzeja Bartoń.

Tym razem mieliśmy okazję poznać tajniki przygotowywania elementów do produkcji mebli , dowiedzieliśmy się jakich narzędzi używa mistrz stolarstwa pan Andrzej.

Czym różnią się poszczególne gatunki drewna. Jaki rodzaj drewna wybrać do produkcji elementów mebli.

W części praktycznej każdy uczeń własnoręcznie ale pod okiem mistrza wykonał od podstaw zegar. Zaczęliśmy od szlifowani drewnianych elementów, montowania kołków, składania obudowy za pomocą kleju, zamontowania tarczy, głównego mechanizmu oraz wskazówek. Na końcu po włożeniu baterii, zegar rozpoczął swoją pracę. Wszyscy czekaliśmy na ten moment. Dumni ze efektów swej pracy, którą umilała nam pani Beata ucząc nas piosenek, wierszyków, rymowanek wszyscy przenieśliśmy się pod wiatę gdzie czekało już rozpalone ognisko. Wspólnie upiekliśmy pyszne kiełbaski.

Z uśmiechem i ogromną radością , dumni z efektów naszej pracy - z zegarami w reku pożegnaliśmy państwa Bartoń umawiając się już na kolejne zajęcia za rok.

Bardzo lubimy cykliczne spotkania z mistrzem stolarstwa !