Dwudziestego października klasa 2a pojechała na wycieczkę do Łazienek Królewskich.
W Starej Oranżerii znajduje się Królewska formiernia. Położona jest we wschodnim skrzydle budynku.
Nawiązuje ona do XVIII-wiecznego warsztatu, w którym wykonywano gipsowe kopie rzeźb dla króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. W tych czasach panowała moda kolekcjonowania przez europejskich monarchów antycznych i nowożytnych rzeźb.
W formierni poczuliśmy się, jak prawdziwi królewscy artyści. Poznaliśmy historyczne techniki odlewnicze. Dowiedzieliśmy się także w jaki sposób produkowany jest gips. Powstaje on z naturalnej skały gipsowej, która jest prażona, a następnie rozdrabniana. Nauczyliśmy się robić odlewy gipsowe. Każdy z uczniów wykonał kopie wybranego motywu lub ornamentu.
W Królewskiej Galerii Rzeźby obejrzeliśmy wizerunki mitologicznych rzeźb. Następnie przenieśliśmy się w odległe czasy, w których żył król Stanisław August Poniatowski. Zwiedziliśmy Teatr Stanisławowski. Poznaliśmy tajny kod wachlarzy, którymi posługiwały się damy dworu. Zapoznaliśmy się z modą w 18 wieku.
Po zajęciach poszliśmy na krótki spacer po Łazienkach Królewskich. Podziwialiśmy pięknie wybarwione liście na drzewach. Poczęstowaliśmy wiewiórki orzechami.
Z kieszeniami pełnymi kasztanów wróciliśmy do szkoły.