Wizyta u królowej i tajemniczy ogród

Wizyta u królowej i tajemniczy ogród, czyli
u króla Jana III Sobieskiego i królowej Marysieńki w Wilanowie.

Dnia 29 września klasa 3b odwiedziła Pałac w Wilanowie. Lekcję muzealną rozpoczęliśmy od zwiedzania XVII-wiecznego pałacu, którego wytworne wnętrza wywarły na nas duże wrażenie. Mieliśmy okazję zobaczyć liczne obrazy i dekoracje. W czasie wizyty poznaliśmy historię wilanowskiej rezydencji i dowiedzieliśmy się jaką osobą była królowa Marysieńka.

Po zakończonych warsztatach w pałacu, nadszedł czas na ogród krajobrazowy, którego tajemnice odkrywaliśmy podczas gry terenowej. Podzieleni na grupy, wyposażeni
w mapy i z uśmiechem na twarzy poszukiwaliśmy skrzyń ukrytych w wilanowskim parku. Wyprawa zakończyła się sukcesem, ponieważ każda grupa odnalazła swój skarb.

Po pełnej wrażeń wyprawie wróciliśmy do szkoły na pyszny obiad.