Teatr Rampa 2b

Z pamiętnika warszawianki i warszawiaka klasa 2 b w teatrze „Rampa’’

12 maja 2023 wyruszyliśmy metrem do teatru Rampa na Targówku. Podróż minęła nam szybko i przed naszymi oczyma ukazał się zabytkowy budynek teatru. Pięknie położony w miejskim parku.

Spektakl muzyczny nosił znamienny tytuł „Dzień dziecka’’. Opowiada historię, jakie znamy z naszych rodzinnych relacji zapracowanych rodziców oraz dzieci, które pragną by poświecić im trochę czasu i na przykład zagrać w grę „Chińczyka’’.

Główna bohaterka Paulina prosi o to swego tatę, ale ten bez przerwy rozmawia przez telefony – ma ich dwanaście. Prowadzi ważne rozmowy, negocjuje, załatwia, umawia dostawy itd. Nawet nie zauważa swojej córeczki, która jest obok. Uważa, że dzieci to mają fajnie, bo tylko się bawią i ewentualnie uczą. Pan Jan ważny Dyrektor też jest zmęczony tą sytuacją i w pewnej chwili wypowiada znamienne słowa :

- „Chciałbym być znowu dzieckiem’’

I tu rozpoczyna się cała historia. Zamiana jest oczywista. Stało się! Pan Jan jako chłopiec – uczeń klasy piątej budzi się w swoim starym pokoju. Dziwi się prośbom mamy, która przypomina o porannej kąpieli, śniadaniu, pośpiechu, który towarzyszy wyjściu do szkoły. Nawet skompletowanie skarpetek jest dla Janka problemem. Ciągłe napominania ze strony dorosłego, wykonywanie wszystkich codziennych czynności w ekstremalnym tempie i nauka w szkole wcale nie przynoszą chłopcu radości. Dostrzega jak bardzo musi się napracować by sprostać wymaganiom dorosłych w domu i w szkole. Paulina cały czas ma nadzieję na rozegranie z tatą partyjki „Chińczyka ‘’.

Nie zdradzamy zakończenia historii - zapraszamy do teatru. Gwarantujemy świetną zabawę, doskonałą piosenkę, taniec i wiele innych atrakcji dla widzów.

To wspaniałe widowisko dla całej rodzinki.