Teatr RAMPA

Klasa 8a w Teatrze RAMPA na Targówku

W środę, 11 stycznia 2023r. pojechaliśmy całą klasą do teatru RAMPA na muzyczną opowieść na motywach „Opowieści wigilijnej” Charlesa Dickensa. Teatr RAMPA znajduje się na warszawskim Targówku. Na miejsce dojechaliśmy korzystając z dwóch linii metra.

Sztuka wystawiona była w formie musicalu, z zaangażowaniem wielu aktorów
w każdym wieku. Występowali nawet bardzo młodzi aktorzy. Bogata scenografia zmieniała się na ekranie, tworząc nastrój towarzyszący danej scenie. Muzyka była odtwarzana, a nie grana przez orkiestrę i donośnie towarzyszyła
w trakcie całego musicalowego spektaklu.

Wystawiona na scenie sztuka opowiadała o tym szczególnym dniu w roku, kiedy pieniądze tracą swoją wartość, w którym przerywamy pogoń za doczesnymi dobrami i skupiamy się na tym, co najważniejsze.

Chciwego i zgorzkniałego kupca Scrooge’a czekały kolejne samotne święta Bożego Narodzenia. Nie martwiło go to jednak wcale. Od lat był już bowiem niezdolny do odczuwania świątecznej radości. Ale tym razem wizyta „niespodziewanych gości” sprawiła, że postanowił odmienić całe swoje dotychczasowe życie. Historia zakończyła się happy end-em.

Przedstawiona treść łączyła się ściśle z towarzyszącymi jej piosenkami

i tańcami. Podczas przedstawienia była jedna przerwa, na której mogliśmy porozmawiać i zjeść drugie śniadanie. O zakończeniu przerwy informowały nas dzwonki - po trzecim zamykano salę i zaczynała się druga część spektaklu.

Ta adaptacja „Wigilijnej opowieści” była śliczna i profesjonalnie wykonana
- wszystkim się bardzo podobała.

Po skończonym spektaklu wróciliśmy szczęśliwie do szkoły.