Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

Rozpoczynamy nowy rok szkolny…

Wrzesień w tym roku rozpoczął się w czwartek. Przyszedł czas powrócić do szkoły. O godzinie 9 szkolna kaplica zapełniła się po brzegi, przyjmując uczniów dawnych i tych najmłodszych, nowych. Uroczystość przyciąga także rodziców, zwłaszcza uczniów najmłodszych, bo to dla nich bardzo ważny dzień. Emocje przeżywają także nasi czwartoklasiści, którzy odtąd będą się uczyć w nowych zespołach.

Rozpoczynamy Mszą św. w kaplicy i jest to zawsze chwila skupienia, modlitwy i zawierzenia, połączone z powitaniem całej społeczności przez Siostrę Przełożoną oraz Siostrę Dyrektor. Msza podarowała Słowa, które mogą prowadzić społeczność szkolną przez cały rok: „Wypłyń na głębię i zarzućcie sieci na połów!” – które Jezus skierował do Apostołów, odnoszą się i do nas – współczesnych uczniów w szkole Jezusa.

Po Mszy św. uczniowie zebrali się jeszcze w klasach, aby powitać swoich wychowawców i siebie wzajemnie.

Rozpoczynamy nowy rok nauki w szkole. Jeszcze tylko 10 miesięcy do wakacji… Powodzenia!

„Wszystko, co my wiemy, to tylko kropelka. Czego nie wiemy, to cały ocean.”
- Isaac Newton