Roraty 2022 - „Z narodzenia Jezusa było tak...”

Okres Adwentu jest w kościele czasem, dla którego charakterystyczne są, odprawiane o świcie, msze święte roratnie. Od lat tradycją naszej szkoły są Roraty w kabackiej kaplicy, na których szkolno-przedszkolna wspólnota spotyka się we wtorki i czwartki rano.

Ciemna kaplica, oświetlona tylko lampionami dzieci, Grupa „P” i ministranci wprowadzający księdza do ołtarza, cztery świece adwentowe i świeca - roratka poświęcona Matce Bożej, wyśpiewywane pełną piersią „Chwała na wysokości” przy świetle, które w tym momencie rozjaśnia grudniowe ciemności oraz włączający się aktywnie w liturgię rodzice - tak wyglądają, te jedyne w swoim rodzaju, poranki przygotowujące nas do spotkania z przychodzącym do każdego z nas, do naszych serc i do naszych domów, Jezusem.

W tym roku przewodnikiem do betlejemskiej stajenki jest Święty Dziadek Joachim oraz bohaterowie Starego i Nowego Testamentu, o których z wielkim zaangażowaniem opowiada nam ks. Dariusz, nasz Kapelan. Opowieści te, zarówno dla małych, jak i dużych są doskonałym przyczynkiem do chwili refleksji nad tajemnicą wcielenia. Niech ten czas przygotowania przyniesie obfite owoce i doprowadzi nas do prawdziwego spotkania z Bogiem, który z miłości do każdego z nas stał się Człowiekiem.