Roraty 2022 - „Z narodzenia Jezusa było tak...”

Okres Adwentu jest w kościele czasem, dla którego charakterystyczne są, odprawiane o świcie, msze święte roratnie. Od lat tradycją naszej szkoły są Roraty w kabackiej kaplicy, na których szkolno-przedszkolna wspólnota spotyka się we wtorki i czwartki rano.


Ciemna kaplica, oświetlona tylko lampionami dzieci, Grupa „P” i ministranci wprowadzający księdza do ołtarza, cztery świece adwentowe i świeca - roratka poświęcona Matce Bożej, wyśpiewywane pełną piersią „Chwała na wysokości” przy świetle, które w tym momencie rozjaśnia grudniowe ciemności oraz włączający się aktywnie w liturgię rodzice - tak wyglądają, te jedyne w swoim rodzaju, poranki przygotowujące nas do spotkania z przychodzącym do każdego z nas, do naszych serc i do naszych domów, Jezusem.


W tym roku przewodnikiem do betlejemskiej stajenki jest Święty Dziadek Joachim oraz bohaterowie Starego i Nowego Testamentu, o których z wielkim zaangażowaniem opowiada nam ks. Dariusz, nasz Kapelan. Opowieści te, zarówno dla małych, jak i dużych są doskonałym przyczynkiem do chwili refleksji nad tajemnicą wcielenia. Niech ten czas przygotowania przyniesie obfite owoce i doprowadzi nas do prawdziwego spotkania z Bogiem, który z miłości do każdego z nas stał się Człowiekiem.

Informacje ze szkoły

Aktualności

Najnowsze informacje z życia szkoły, aktualności, nasze osiągnięcia, dyplomy, wyniki szachowe oraz wpisy z kroniki

MISTERIUM O EUCHARYSTII – w wykonaniu uczniów kl. 6a, 6b

MISTERIUM O EUCHARYSTII – w wykonaniu uczniów kl. 6a, 6b

W sobotę ( 1 kwietnia ) o godz. 11.00 zostanie wystawione MISTERIUM O EUCHARYSTII – w wykonaniu uczniów kl. 6a, 6b
Czytaj więcej
NIEDZIELA PALMOWA - MSZA ŚWIĘTA WSPÓLNOTY SZKOLNEJ o godz. 18.00

NIEDZIELA PALMOWA - MSZA ŚWIĘTA WSPÓLNOTY SZKOLNEJ o godz. 18.00

NARODOWY MARSZ PAPIESKI rozpocznie się o godz.11.00, dlatego u nas jest zmiana godziny Eucharystii. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym marszu, aby uczcićśw. Jana Pawła II
Czytaj więcej
SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA SPOTKANIE WTORKOWE

SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA SPOTKANIE WTORKOWE

SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA SPOTKANIE WTORKOWE od godz. 16.30 – 17.30 jest możliwość konsultacje z nauczycielamiProsimy wcześniej umówić się z nauczycielami przez dziennik
Czytaj więcej

Skontaktuj się

Preferowany kontakt

Godziny naszej pracy

Sekretariat szkoły czynny od poniedziałku do piątku
w godzinach od 7.30 do 15.30

Telefon stacjoanarny

Telefon komórkowy