Rekolekcje Wielkopostne klas ósmych

Co jest najważniejsze w chrześcijaństwie? Jaki jest nasz Kościół? A jaki chcielibyśmy, żeby był? Czy jesteśmy wszczepieni w winny krzew? Czy chcemy być jego częścią?

Te i wiele innych pytań padło na tegorocznych rekolekcjach wielkopostnych klas ósmych, które odbyły się w dniach 14 - 16 marca w Domu Rekolekcyjnym Ojców Franciszkanów w Niepokalanowie Lasku. Przez ten czas intensywnych ćwiczeń duchowych przeprowadził nas ks. Kamil Falkowski, który zachęcał nas do tego, żebyśmy zapragnęli zaowocować w naszym życiu tym, co Boże, co ma swoje źródło w Nim - Najlepszym Ojcu, Najwierniejszym Przyjacielu.

Pismo Święte, czytanie Słowa Bożego, Adoracja Najświętszego Sakramentu, Eucharystia, warsztaty, praca w grupach, aktywność na świeżym powietrzu, możliwość spowiedzi i rozmowy z księdzem - to była nasza rzeczywistość przez te trzy dni. Nasz Rekolekcjonista zaprosił nas do metanoi, czyli do nawrócenia, do wyboru Chrystusa, który jest Drogą, Prawdą i Życiem.

To był dobry czas. A czy zaowocujemy? Czas pokaże, jednak głęboko wierzymy, że tak.