Rekolekcje adwentowe klas 1 - 3

W dniu 29 listopada uczniowie z klas 1-3 przeżywali czas rekolekcji adwentowych, które poprowadził ks. Michał Lubowicki.

Nasz dzień skupienia rozpoczęliśmy wspólną modlitwą w kaplicy. Kolejnym etapem była konferencja oraz praca w klasach, podczas której uczniowie wspólnymi siłami tworzyli wyjątkowe kalendarze adwentowe z postanowieniami na każdy dzień. Wszystkie prace poszczególnych klas były prezentowane w kaplicy, a wyjątkowe pomysły dzieci na owocne przeżywanie kolejnych dni Adwentu zachwyciły naszego rekolekcjonistę

Po przerwie obiadowej przyszedł czas na rozwiązanie quizu adwentowego w klasach oraz kolejną konferencję. Zwieńczeniem naszego rekolekcyjnego dnia była wspólna Adoracja, podczas której ksiądz pobłogosławił Najświętszym Sakramentem wszystkie dzieci i nauczycieli.

W czasie głoszenia nauk, ksiądz Michał podkreślał, jak ważny jest upływający czas i jak możemy go owocnie wykorzystać, aby nasze serce było jak najlepiej przygotowane na przyjście Pana Jezusa. Zwracał także naszą uwagę na fakt, że Bóg przychodzi do nas na wiele sposobów - jak w historii o człowieku, któremu we śnie Jezus obiecał odwiedzić jego dom. Czekając z niecierpliwością na dostojnego Gościa, człowiek ów nie potrafił przyjąć pod swój dach potrzebujących ludzi, którzy pukali do jego drzwi. W ten sposób przegapił wizytę samego Jezusa, który przez cały dzień pukał do drzwi jego serca, ukrywając się pod postaciami osób szukających pomocy...

Obyśmy i my zawsze umieli dostrzec Pana przychodzącego do nas w drugim człowieku!