Promocja ministrantów

Piękno służby liturgicznej

Termin łaciński „ministrare” oznacza „służyć, pomagać”. Ministrant służy Bogu, kiedy przyczynia się do tego, aby liturgia była piękna. Słowo to wskazuje szczególnie na służbę we Mszy św. Jest on pomocnikiem przy sprawowaniu Mszy św. i podczas innych nabożeństw liturgicznych.

W naszej szkolnej kaplicy służba ołtarza jest liczna, ilość chłopców chętnych do służby ministranckiej nie maleje. A jest to posługa szczególna. Ministrant powinien być wzorem dla swojego otoczenia, którym jest jego klasa, podwórko, a co najważniejsze jego najbliższa rodzina. Musi poświęcić swój czas na to, aby służyć Panu Bogu. Zanim jednak zostanie dopuszczony do służby przy ołtarzu, musi być odpowiednio przygotowany do tego wielkiego wydarzenia. W pierwszy piątek grudnia, 2 XII, podczas Mszy św. grupa kolejnych aspirantów złożyła swoje przyrzeczenie. Byli to przede wszystkim chłopcy z klas czwartych, nieliczni z młodszych, a jeden z szóstej.

Nowi ministranci zostali uroczyście powołani, a ksiądz kapelan założył im pelerynki, których barwa jest kolorem liturgicznym - obecnie fioletowym. Życzymy im owocnej posługi i opieki patrona młodzieży św. Stanisława Kostki.