Pielgrzymka kl.6a do Szymanowa

8 października klasa 6a wybrała się na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Jazłowieckiej w Szymanowie. Ksiądz Dariusz odprawił Mszę świętą w intencji naszych rodzin. Po Eucharystii każdy z nas otrzymał pamiątkowy różaniec. To szczególny dar, ponieważ został przywieziony z Fatimy i poświęcony na Kabatach w dniu Matki Bożej Różańcowej.

Następnie udaliśmy się do parku na wspólną agapę, gdzie czekały na nas pyszności: upieczone w zakonnym piecu kiełbaski, przywiezione przez rodziców oraz ciasta, owoce i sałatki.

Po wspólnym posiłku nastąpił długo wyczekiwany czas rekreacji. Pierwszą atrakcją było zorganizowane przez księdza kapelana przeciąganie liny, na początku przez rodziców, później przez dzieci.

Podczas całego pobytu w Szymanowie dzieci i rodzice grali w siatkówkę, badmintona oraz w podchody “we flagi” organizowane przez siostrę Marię Pię.

To był bardzo owocny dzień, my mogliśmy się zintegrować, a rodzice lepiej poznać.

Relacja: Julian Drebot klasa 6a