Nieczęsto przeżywamy takie spotkania, nieczęsto mamy okazje wysłuchać historii nawrócenia równie niezwykłego jak to, o którym opowiedział nam pan Jean-Marie Elie Setbon we wtorek, 31 stycznia
o godz. 10.00.
Urodzony w Paryżu, w niepraktykującej rodzinie o żydowskich korzeniach, zawsze miał pragnienie spotkania Boga. W jego otoczeniu praktykowała jedynie babcia. W wieku szkolnym trafił jednak do szkoły żydowskiej, która miała „uchronić go od chuligaństwa”, ale było to zetknięcie z Biblią, prawem żydowskim, które pozwoliło odkryć chłopcu swoją tożsamość. Co ciekawe, młody Setbon, zachwycił się Jezusem! Było to w czasie rodzinnych wakacji poza Paryżem, kiedy przy jednej z dróg zobaczył przydrożny krzyż. Nie mógł oderwać wzroku od ukrzyżowanego Chrystusa. Wspomina, że Jezus był dla niego osobą, która promieniowała ogromną miłością. „Paradoksalnie stałem się Żydem, który chciał lepiej poznać Chrystusa”. Tak zaczęła się długa droga prowadząca naszego bohatera do jedności z Jezusem (o którym nie wolno mu było mówić w szkole i w domu), droga do przyjęcia chrztu w Kościele. Ostatecznie dokonało się to w dniu 14 IX 2008 r.
Pan Jean-Marie opowiadał uczniom o Biblii, o tym, jak człowiek współczesny jest atakowany przez różnego rodzaju media, wrogie ideologie, które chcą odebrać człowiekowi szczęście i łączność z Bogiem. Tłumaczył, że ostrzeżenia przed tymi atakami znajdziemy też w Piśmie Świętym, o ile będziemy chcieli je przyjąć do swojego życia.
Nasz gość apelował też do zebranych, aby potrafili pięknie i dobrze żyć – byli życzliwi dla siebie wzajemnie, nie zamykali oczu na otoczenie i … potrafili się uśmiechać. Bardzo mocno podkreślał, co go ujęło w chrześcijaństwie – Bóg stał się jednym z nas, wszedł w ludzką rodzinę, narodził się i oddał w ręce kobiety. Dla niego Boże Narodzenie jest czymś tak niesłychanym, że przez cały rok chciałby śpiewać kolędy i adorować Dzieciątko Jezus w żłóbku. Ta myśl bardzo się spodobała naszym uczniom, bo wielu z nich te święta kocha…
Spotkanie – mamy nadzieję, że pierwsze z serii - było niezwykłym przeżyciem i doświadczeniem dla uczestników zarówno tych młodych jak i dorosłych.



