Msza Święta w intencji Babć i Dziadków

Pędzą wnuki ulicami
z ogromnymi laurkami.
Te laurki pełne kwiatków
są dla wszystkich Babć i Dziadków.
A Dziadkowie wraz z Babciami
już czekają przed domami.
Bo wnuczęta Ich kochają,
o wspólnych chwilach nie zapominają.


W piątek, 20 stycznia, świętowaliśmy w szkole Dzień Babci i Dziadka. Naszym darem dla Seniorów naszych rodzin była uroczysta Eucharystia sprawowana w Ich intencji. Ksiądz Kapelan w okolicznościowej homilii bardzo podkreślił, jakim skarbem dla rodzin są Dziadkowie i, jak wiele młode pokolenie może się od Nich nauczyć, czerpiąc z Ich życiowego doświadczenia. Na koniec dzieci odśpiewały piękne życzenia.

Podczas Mszy został nagrany materiał, z którego powstał krótki film adresowany do Babć i Dziadków, szczególnie tych, Którzy nie mogli przybyć na Eucharystię.


Poza tym, uczniowie z każdej klasy przygotowali dla swoich Kochanych Babć i Dziadków upominki, które w najpiękniejszy, bo utkany z dziecięcej szczerości i prostoty, mają wyrazić ich miłość, pamięć i podziękowanie za wszelkie dobro, którego od Dziadków doświadczają.

Informacje ze szkoły

Aktualności

Najnowsze informacje z życia szkoły, aktualności, nasze osiągnięcia, dyplomy, wyniki szachowe oraz wpisy z kroniki

BEATYFIKACJA RODZINY ULMÓW

BEATYFIKACJA RODZINY ULMÓW

Kościół w Polsce przeżywał we wrześniu wydarzenie bez precedensu, którym była jednoczesna beatyfikacja całej rodziny – małżonków Józefa i Wiktorii Ulmów i siódemki ich dzieci. Wydarzenie to miało miejsce w...
Czytaj więcej
 09 - 10 września - Beatyfikacja Rodziny Ulmów

09 - 10 września - Beatyfikacja Rodziny Ulmów

W sobotni poranek słychać głosy na szkolnym podwórku. To nie pomyłka, tak sobota… wyjeżdżamy do Jarosławia, aby z tego miejsca w niedzielę udać się do Markowej na beatyfikację Rodziny Ulmów. Czerwone czape...
Czytaj więcej
SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE

SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE

19 WRZEŚNIA 2023r. reprezentacja szkoły wzięła udział w sztafetowych biegach przełajowych10X800m dziewczęta i 10X1000m chłopcy.
Czytaj więcej

Skontaktuj się

Preferowany kontakt

Godziny naszej pracy

Sekretariat szkoły czynny od poniedziałku do piątku
w godzinach od 7.30 do 15.30

Telefon stacjoanarny

Telefon komórkowy