Msza Święta w intencji Babć i Dziadków

Pędzą wnuki ulicami
z ogromnymi laurkami.
Te laurki pełne kwiatków
są dla wszystkich Babć i Dziadków.
A Dziadkowie wraz z Babciami
już czekają przed domami.
Bo wnuczęta Ich kochają,
o wspólnych chwilach nie zapominają.

W piątek, 20 stycznia, świętowaliśmy w szkole Dzień Babci i Dziadka. Naszym darem dla Seniorów naszych rodzin była uroczysta Eucharystia sprawowana w Ich intencji. Ksiądz Kapelan w okolicznościowej homilii bardzo podkreślił, jakim skarbem dla rodzin są Dziadkowie i, jak wiele młode pokolenie może się od Nich nauczyć, czerpiąc z Ich życiowego doświadczenia. Na koniec dzieci odśpiewały piękne życzenia.

Podczas Mszy został nagrany materiał, z którego powstał krótki film adresowany do Babć i Dziadków, szczególnie tych, Którzy nie mogli przybyć na Eucharystię.

Poza tym, uczniowie z każdej klasy przygotowali dla swoich Kochanych Babć i Dziadków upominki, które w najpiękniejszy, bo utkany z dziecięcej szczerości i prostoty, mają wyrazić ich miłość, pamięć i podziękowanie za wszelkie dobro, którego od Dziadków doświadczają.