W dniu 1 kwietnia obydwie klasy 6 wystąpiły w premierowym przedstawieniu „Misterium o Eucharystii”. W tym dniu zaproszeni zostały rodziny i przyjaciele aktorów, gościły siostry niepokalanki, ksiądz kapelan. Uczniowie szkoły i nauczyciele mogli zobaczyć to piękne widowisko we wtorek, gdy pokazywane było dwukrotnie – o 9.15 i 10.55.
Spektakl pokazywał ostatnie godziny życia Jezusa i poranek Wielkiej Niedzieli. Była to jednak opowieść starego już Marka Ewangelisty, który te wydarzenia wspomina po latach, katechizując dzieci. A w tamtym czasie Marek to chłopiec, którego matka była właścicielką pewnego domu w Jerozolimie. W sali tego domu Jezus z uczniami spożył ostatnią wieczerzę. Marek brał udział w przygotowaniach do tego wydarzenia, podziwiał zresztą Mistrza z Nazaretu od jakiegoś czasu i marzył o tym, by gdy dorośnie, stać się jednym z Jego uczniów. Marek nie był obecny w wieczerniku, ale poznał potem te sprawy dzięki opowieściom św. Piotra. Dzieci wsłuchiwały się w opowieść Marka z zapartym tchem, a na scenie pojawiały się te wydarzenia dzięki uczniowskim kreacjom. Widownia uczestniczyła zatem w ostatniej wieczerzy, obserwowała modlitwę Pana Jezusa w Ogrójcu, widziała, jakie poruszenie wśród przyjaciół Jezusa wywołało jego aresztowanie. A potem przyszła wiadomość o śmierci Jezusa i wspólnie z rodziną Marka widownia przeżywała godziny żałoby i żalu. Widziała Maryję, matkę Jezusa pogrążoną w modlitwie. Aż do poranka po szabacie… Wówczas Magdalena i kobiety (a także mały Marek) udali się do grobu Pana.
Inscenizacja czyniła na odbiorcach duże wrażenie, głębokie i poruszające były świadectwa tych, którzy z zapartym tchem śledzili przedstawione wydarzenia. Wielka w tym zasługa pięknej i dopracowanej scenografii, ukazującej salę wieczernika, Ogród Oliwny i grób Pana Jezusa. Było to wspólne dzieło wychowawczyń obu klas - siostry M. Pii, pani Joanny Wojciechowskiej i Rodziców z obu klas. Znakomite były stroje młodych artystów. Ale duże wrażenie czyniła też muzyka - uczniowie zaśpiewali wspólnie trzy pieśni – „Chlebie najcichszy”, „Pasja miłości” oraz wspaniały utwór finałowy „Zmartwychwstał Pan”. Podczas przedstawienia na instrumentach przepięknie grali dwaj uczniowie z klasy 6a – Paweł Dudek na skrzypcach oraz Stanisław Witczak na gitarze. Wspaniale ilustrowała wydarzenia dobrana przez s. M. Pię „ścieżka dźwiękowa”.
Sztuka znakomicie przygotowała artystów i publiczność do wydarzeń Wielkiego Tygodnia i pozwoliła wejść w atmosferę Świąt Wielkanocnych. Aktorzy świetnie wywiązali się ze swoich zadań i na scenie wystąpili na bardzo wysokim poziomie. Całość powstała dzięki reżyserskiej współpracy obydwu wychowawczyń klas szóstych s. Marii Pii, pani Joanny Wojciechowskiej i polonistki Barbary Skowron.
Jest to jednak przede wszystkim działanie ewangelizacyjne – „oto mogliśmy zobaczyć to, o czym dotychczas słyszeliśmy podczas czytań w kościele” – jak napisała jedna z uczennic o tym wydarzeniu. I niech to będzie jeszcze jeden ze sposobów na otwieranie serc na Bożą Miłość do człowieka.