Misje - Siostra Stefania z Maroka

11 maja uczniowie klas czwartych mieli okazję spotkać siostrę Stefanię ze Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi, pracującą na misjach w Maroko. Siostra Stefania najpierw przedstawiła uczniom ten kraj, a następnie opowiedziała o swojej pracy misyjnej, którą wykonuje od 40 lat! Uczniowie z zaciekawieniem słuchali opowieści o dzieciach, które mieszkają w placówce opiekuńczo-wychowawczej, znajdującej się w stolicy Maroka – Rabacie.

Pytaniom nie było końca, uczniowie chcieli wiedzieć jak wygląda życie dzieci w tym ośrodku, kto jeszcze się nimi zajmuje oprócz sióstr i jakie są ich losy po opuszczeniu Domu Pomocy Społecznej.

Na koniec były pamiątkowe zdjęcia i modlitwa w intencji tych najbardziej poszkodowanych.