Lekcja na Zamku KOPERNIK 4c

Mikołaj Kopernik na Zamku Królewskim, klasa 4c


Dzisiaj klasa 4c miała okazję uczestniczyć w lekcji muzealnej dotyczącej życia i osiągnięć Mikołaja Kopernika. Na wystawie „Kopernik i jego świat" na Zamku Królewskim mogliśmy podziwiać około 170 eksponatów wypożyczonych z 21 polskich oraz zagranicznych ośrodków muzealnych i naukowych. Ekspozycja ta została przygotowana z okazji jubileuszu 550-lecia urodzin Mikołaja Kopernika. Dowiedzieliśmy się czym pasjonował się Mikołaj Kopernik, mogliśmy podziwiać zabytkowe przyrządy naukowe z epoki i cenne starodruki. Wystawa podzielona jest na części odpowiadające poszczególnym płaszczyznom aktywności Mikołaja Kopernika. Są to: gabinet lekarski, żywot kanonika, pracownia astronomiczna, przedsionek gabinetu Kopernika, gabinet Kopernika. Ostatnia część poświęcona jest recepcji postaci astronoma w sztuce następnych stuleci.


Największe wrażenie zrobiło na nas ikoniczne dzieło Jana Matejki "Astronom Kopernik, czyli rozmowa z Bogiem", które na co dzień znajduje się w Collegium Novum w UJ w Krakowie.


Po lekcji poszliśmy na lody, a w drodze powrotnej złapał nas deszczyk, jednak był to raczej deszcz ochłody w tym upalnym dniu.

Informacje ze szkoły

Aktualności

Najnowsze informacje z życia szkoły, aktualności, nasze osiągnięcia, dyplomy, wyniki szachowe oraz wpisy z kroniki

Skontaktuj się

Preferowany kontakt

Godziny naszej pracy

Sekretariat szkoły czynny od poniedziałku do piątku
w godzinach od 8.00 do 16.00

Telefon stacjoanarny

Telefon komórkowy