Dzień Nauczyciela

Uczniowie swoim Nauczycielom

W tym roku Dzień Nauczyciela był w naszej szkole wolny od zajęć - stał się prezentem zarówno dla nauczycieli jak i uczniów. A wspaniała aura zachęcała do spacerów i wyjazdów.

W czwartek zatem, 13 X, wszyscy stawili się w szkole w strojach galowych, odświętnie. O 8.15 cała wspólnota zjawiła się w kaplicy na Mszy św. w intencji wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły. Po zakończeniu uroczystej celebracji nauczyciele przyjmowali życzenia , a także zjedli wspólnie śniadanie. W tym czasie uczniowie klas ósmych opiekowali się młodszymi klasami, a klasy siódme objęły dyżury na korytarzach. Na pamiątkę tego dnia wykonana została zbiorowa fotografia całej kadry.

Uczniowie mieli okazję podziękować swoim wychowawcom, nauczycielom za codzienną pracę, a przede wszystkim wspólne pokonywanie przeszkód przez wiele, wiele dni.

„Dla Nauczyciela sprawa to błaha,
Pamiętać, ile oczu ma mucha,
Wiedzieć jak zadaniu sprostać,
I jak przez labirynt się przedostać.
Jednak my, uczniowie, to małe owieczki,
Które wciąż wierzą w różne bajeczki,
Które się uczą, owszem, lecz także
Błądzą myślami po świecie, a jakże!”