8 grudnia - Niepokalane Poczęcie NMP

8 grudnia Kościół czci Maryję Pannę w tajemnicy jej Niepokalanego Poczęcia. Z tej okazji, a także, by dziękować za dar Zgromadzenia Sióstr Niepokalanek, spotkaliśmy się na wspólnej modlitwie. W czasie pierwszej godziny lekcyjnej, odbyła się uroczysta Msza Święta, na której mogliśmy dziękować za życie, powołanie, posługę każdej z sióstr. A także prosić o opiekę Niepokalanej nad Zgromadzeniem i dziełami jakie ono podejmuje.

Po Mszy Świętej, trwając w atmosferze radości przedstawiciele rodziców, pracownicy szkoły i oczywiście uczniowie złożyli siostrom pracującym w szkole serdeczne życzenia.

Czas świętowania został przedłużony o kolejną godzinę lekcyjną. Kiedy to uczniowie starszych klas sprawowali opiekę nad młodszymi kolegami, dzięki czemu siostry mogły spotkać się jeszcze na chwile z nauczycielami, by osobiście od każdego usłyszeć słowa wdzięczności i życzeń.

O godzinie dwunastej, gdy  zaczęła się  Godzina Łaski  w kaplicy szkolnej pojawiały się kolejne grupy uczniów, sióstr, nauczycieli, rodziców. Mogliśmy wraz z Maryja trwać na adoracji Najświętszego Sakramentu.