Zakończenie roku - klasy 1 - 7

Już wakacje!

„Pan mym pasterzem, nie brak mi niczego.”

Psalm 22/23

Od dłuższego czasu trwało odliczanie do wakacji, aż nadszedł ten tak oczekiwany dzień. W piątek 14 czerwca o godzinie 9 w szkolnej kaplicy zebrali się uczniowie klas 1 – 4, aby po Mszy św. odebrać świadectwa. Klasy 5-7 uczestniczyły w uroczystej Mszy św. o 11.15, a potem czekało ich jeszcze spotkanie z wychowawcami w klasach.

Był to dzień poświęcony w kalendarzu liturgicznym Najświętszemu Sercu Pana Jezusa – a czytania mszalne – co podkreślił ksiądz Dariusz - obfitowały w opisy odpoczynku pod Bożym okiem. Bóg jako pasterz, troskliwy gospodarz – pochyla się nad człowiekiem wszystkich czasów.

Ksiądz Dariusz przypomniał wskazówkę, że nie ma wakacji od Pana Boga, tylko wówczas odpoczywamy, gdy szukamy oparcia w Panu. Zachęcił uczniów do modlitwy, rozważania Słowa Bożego.

Uroczystość zakończyła się słowami podziękowań Rodziców, którzy wyrażali wdzięczność za kolejny rok pracy z dziećmi i młodzieżą - a Rodzice wiedzą, ile niespodzianek może się kryć w jednej albo dwóch nastoletnich głowach i sercach.

Uczniowie także złożyli podziękowania swoim wychowawcom i nauczycielom, a także pracownikom, bez których szkoła nie byłaby tym, czym jest.

„Pan jest moim pasterzem,

niczego mi nie braknie,

pozwala mi leżeć na zielonych pastwiskach.

Prowadzi mnie nad wody,  gdzie mogę odpocząć,

orzeźwia moją duszę.”

Psalm 22/23