Zakończenie roku - klasy 1 - 7

Już wakacje!

„Pan mym pasterzem, nie brak mi niczego.”

Psalm 22/23

Od dłuższego czasu trwało odliczanie do wakacji, aż nadszedł ten tak oczekiwany dzień. W piątek 14 czerwca o godzinie 9 w szkolnej kaplicy zebrali się uczniowie klas 1 – 4, aby po Mszy św. odebrać świadectwa. Klasy 5-7 uczestniczyły w uroczystej Mszy św. o 11.15, a potem czekało ich jeszcze spotkanie z wychowawcami w klasach.


Był to dzień poświęcony w kalendarzu liturgicznym Najświętszemu Sercu Pana Jezusa – a czytania mszalne – co podkreślił ksiądz Dariusz - obfitowały w opisy odpoczynku pod Bożym okiem. Bóg jako pasterz, troskliwy gospodarz – pochyla się nad człowiekiem wszystkich czasów.


Ksiądz Dariusz przypomniał wskazówkę, że nie ma wakacji od Pana Boga, tylko wówczas odpoczywamy, gdy szukamy oparcia w Panu. Zachęcił uczniów do modlitwy, rozważania Słowa Bożego.


Uroczystość zakończyła się słowami podziękowań Rodziców, którzy wyrażali wdzięczność za kolejny rok pracy z dziećmi i młodzieżą - a Rodzice wiedzą, ile niespodzianek może się kryć w jednej albo dwóch nastoletnich głowach i sercach.


Uczniowie także złożyli podziękowania swoim wychowawcom i nauczycielom, a także pracownikom, bez których szkoła nie byłaby tym, czym jest.

„Pan jest moim pasterzem,

niczego mi nie braknie,

pozwala mi leżeć na zielonych pastwiskach.

Prowadzi mnie nad wody,  gdzie mogę odpocząć,

orzeźwia moją duszę.”

Psalm 22/23

Informacje ze szkoły

Aktualności

Najnowsze informacje z życia szkoły, aktualności, nasze osiągnięcia, dyplomy, wyniki szachowe oraz wpisy z kroniki

Indywidualne biegi przełajowe - URSYNÓW 2022

Indywidualne biegi przełajowe - URSYNÓW 2022

W piątek 19 IX reprezentacja szkoły, która została wyłoniona na wewnątrzszkolnych eliminacjach wzięła udział w biegach przełajowych. Szkołę reprezentowało 46 uczniów z Klas V-VIII. Rywalizowali z uczniami ...
Czytaj więcej
VI Ogólnopolskie spotkanie dzieci w Niepokalanowie

VI Ogólnopolskie spotkanie dzieci w Niepokalanowie

Kto lubi rano wstawać w sobotę? Dla tych, co lubią dziś jest najwspanialszy poranek, ponieważ już o godzinie 08:00 spotkanie przy głównym wejściu na Dworzec Śródmieście. Grupka 26 pielgrzymkowiczów, w tym ...
Czytaj więcej
Kabacki Turniej Szachowy u Niepokalanek

Kabacki Turniej Szachowy u Niepokalanek

„Oto dzieci, o których przyszłość możemy być spokojni” – chciałoby się rzec, parafrazując sentencję Paula Morphy’ego. I rzeczywiście, wnioski z rozegranego w sobotę 17 września I Kabackiego Turnieju Szacho...
Czytaj więcej

Skontaktuj się

Preferowany kontakt

Godziny naszej pracy

Sekretariat szkoły czynny od poniedziałku do piątku
w godzinach od 7.30 do 15.30

Telefon stacjoanarny

Telefon komórkowy