Przedstawienie o bł. Matce Marcelinie

Dnia 22 października odbył się spektakl o dzieciństwie i młodości naszej szkolnej Patronki, bł. Matki Marceliny Darowskiej.

Sztukę teatralną wystawili uczniowie klasy 3c pod kierownictwem wychowawcy, p. Anny Miazio. W przygotowaniu dzieci do tego wydarzenia pomagały: p. Bogumiła Boguszewska i p. Anna Skrzypek.

Młodzi aktorzy wspaniale zaprezentowali się na scenie, przenosząc nas w świat małej Marci, który za ich przyczyną stał się bliższy sercom naszej szkolnej społeczności. Spektakl odbył się w trzech odsłonach – dla klas 1- 4, klas 5- 7 oraz dla rodziców.

Jak się okazuje, uczniowie sporo zapamiętali z tej żywej lekcji historii – bez trudu umieli odpowiedzieć na pytania dotyczące poszczególnych wydarzeń z życia bł. Matki Marceliny.