VI Ogólnopolskie spotkanie dzieci w Niepokalanowie

17 września – NA VI OGÓLNOPOLSKIM SPOTKANIU DZIECI W NIEPOKALANOWIE

Kto lubi rano wstawać w sobotę? Dla tych, co lubią dziś jest najwspanialszy poranek, ponieważ już o godzinie 08:00 spotkanie przy głównym wejściu na Dworzec Śródmieście. Grupka 26 pielgrzymkowiczów, w tym dniu zwana „Czerwone czapeczki”, wyrusza pociągiem na spotkanie do Niepokalanowa. Bezpiecznie wsiąść do pociągu, wysiąść z niego i nie zgubić się, to są dobre hasła na dzień dzisiejszy 😊.

Na Dworcu w Niepokalanowie mijamy inne grupy udające się na spotkanie. Rejestracja, zwiedzanie terenu – dobre wykorzystanie czasu oczekując na Eucharystię, która zaplanowana jest na 11:00. Do bazyliki w asyście ministrantów i kapłanów wchodzi ks. bp. Wojciech Osial, aby w święto stygmatów św. Franciszka sprawować Msze świętą w naszych intencjach (wpisaliśmy je wcześniej na serduszkach). Chyba każdy zapamiętał naukę, że nadmierne posiadanie dóbr materialnych nie prowadzi do dobrego.

Po ukończonej Eucharystii udaliśmy się na kiełbaskę z grilla, oczekiwanie w gigantycznej kolejce wymagało wielkiego ćwiczenia cierpliwości. A teraz czas na atrakcje: dmuchańce, malowanie twarzy, zabawy rycerskie, kącik plastyczny, wata cukrowa, popcorn i lody nawet za grosza. O godzinie 14:00 rozpoczął się koncert Małego Chóru Wielkich Serc. Czas biegnie szybko, 15:45 zbiórka.

Ruszamy w drogę powrotną. W oczekiwaniu na pociąć śpiewamy piosenki. Na Dworcu w Warszawie oczekują stęsknieni rodzice.