VI Ogólnopolskie spotkanie dzieci w Niepokalanowie

17 września – NA VI OGÓLNOPOLSKIM SPOTKANIU DZIECI W NIEPOKALANOWIE


Kto lubi rano wstawać w sobotę? Dla tych, co lubią dziś jest najwspanialszy poranek, ponieważ już o godzinie 08:00 spotkanie przy głównym wejściu na Dworzec Śródmieście. Grupka 26 pielgrzymkowiczów, w tym dniu zwana „Czerwone czapeczki”, wyrusza pociągiem na spotkanie do Niepokalanowa. Bezpiecznie wsiąść do pociągu, wysiąść z niego i nie zgubić się, to są dobre hasła na dzień dzisiejszy 😊.


Na Dworcu w Niepokalanowie mijamy inne grupy udające się na spotkanie. Rejestracja, zwiedzanie terenu – dobre wykorzystanie czasu oczekując na Eucharystię, która zaplanowana jest na 11:00. Do bazyliki w asyście ministrantów i kapłanów wchodzi ks. bp. Wojciech Osial, aby w święto stygmatów św. Franciszka sprawować Msze świętą w naszych intencjach (wpisaliśmy je wcześniej na serduszkach). Chyba każdy zapamiętał naukę, że nadmierne posiadanie dóbr materialnych nie prowadzi do dobrego.


Po ukończonej Eucharystii udaliśmy się na kiełbaskę z grilla, oczekiwanie w gigantycznej kolejce wymagało wielkiego ćwiczenia cierpliwości. A teraz czas na atrakcje: dmuchańce, malowanie twarzy, zabawy rycerskie, kącik plastyczny, wata cukrowa, popcorn i lody nawet za grosza. O godzinie 14:00 rozpoczął się koncert Małego Chóru Wielkich Serc. Czas biegnie szybko, 15:45 zbiórka.


Ruszamy w drogę powrotną. W oczekiwaniu na pociąć śpiewamy piosenki. Na Dworcu w Warszawie oczekują stęsknieni rodzice.

Informacje ze szkoły

Aktualności

Najnowsze informacje z życia szkoły, aktualności, nasze osiągnięcia, dyplomy, wyniki szachowe oraz wpisy z kroniki

Wycieczka klasy 8b Szlakiem bohaterów Kamieni na szaniec

Wycieczka klasy 8b Szlakiem bohaterów Kamieni na szaniec

9 lutego – chłodny, zimowy poranek. Klasa 8b wyjeżdża na trasę wycieczkową - niezwykła podróż ma pomóc odnaleźć w Warszawie miejsca związane z bohaterami lektury Aleksandra Kamińskiego „Kamienie na szaniec...
Czytaj więcej
Kl. 4a w MUZEUM NARODOWYM

Kl. 4a w MUZEUM NARODOWYM

7 lutego 2024 roku - uczniowie klasy 4a wybrali się do Muzeum Narodowego na Aleje Jerozolimskie 3. W wycieczce brało udział 21 dzieci, wychowawczyni P. Beata oraz Mama jednego z uczniów. Do muzeum pojechal...
Czytaj więcej
1,5 podatku na rzecz naszej szkoły

1,5 podatku na rzecz naszej szkoły

Drodzy Rodzice i Przyjaciele. Zwracamy się do Państwa z prośbą o przekazanie 1,5% podatku na rzecz naszej szkoły
Czytaj więcej

Skontaktuj się

Preferowany kontakt

Godziny naszej pracy

Sekretariat szkoły czynny od poniedziałku do piątku
w godzinach od 8.00 do 16.00

Telefon stacjoanarny

Telefon komórkowy