Kolędowanie

Siłę poznaje się w grupie. Dziś część naszych kolegów i koleżanek bierze udział w koncercie kolęd w wykonaniu chóru szkolnego. Nie mogło nas zabraknąć na tym wydarzeniu. Udaliśmy się na ten koncert nie tylko jako słuchacze, ale także jako grupa wsparcia. Zasiedliśmy w pierwszych ławkach, aby wszystko dobrze widzieć i słyszeć. Sala była wypełniona przez rodziców, rodzeństwo i dziadków występujących. Rozległy się anielskie śpiewy.

Zaskoczeniem było dla nas, gdy po zaśpiewaniu przez chór zaplanowanych kolęd, zostaliśmy wezwani przez s. Leonardę „do tablicy”, aby też zaśpiewać kolędę. Nic nie może zbić z tropu dzielnych pielgrzymowiczów i zgodnie zaśpiewaliśmy (ze wsparciem chóru) kolędę „Wśród nocnej ciszy”, która zawsze wyciąga z tarapatów, ponieważ każdy zna wszystkie jej zwrotki .